KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Lavering 4242040
nr 424 2040
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Lavering, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Interiör, litografiskt tryckeri, Paris', signerad, 32x24. Dedicerat litografiskt tryck samt vykort medföljer
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
Lavering